4. 6. 2024 - Rady a tipy

Představujeme Vám balanční stoličku pro aktivní sezení či aktivní stání s technologií inteligentního sedáku flexzone, která podporuje pohyb a zdraví.

Dlouhotrvající sezení bez pohybu způsobuje člověku zdravotní problémy. Přinejmenším vyvolává téměř u každého bolesti zad. Věčné stání však také není tou správnou alternativou. Podstatně lepší je, jestliže se sezení střídá s pohybem a změnami držení těla. To právě umí Muvman - optimálně a ve všech výškách sezení. Nazýváme to variabilním sezením.

Muvman se vám přizpůsobí. Muvman má inteligentní sedadlo s patentovanou technologií flexzone, které drží tělo pevně, když je to potřeba, a přitom vás netlačí. Muvman není tuhý, ale následuje každý váš pohyb. Tím je zajištěno, že na něm sedíte v optimální poloze a současně aktivně.

Nejlepší posezení je věcí postoje. A tahle sedačka to ví.

Muvman je nachýlen kupředu, takže osoba na něm sedící bez ohledu na její váhu a výšku tak má vždy zajištěnu optimální vzdálenost od svého pracovního stolu. Sedadlo Muvmana je z materiálu o sametovém povrchu příjemném na omak. Tento materiál je prodyšný a přizpůsobuje se teplotě těla.

S Muvmanem od firmy Aeris můžete pracovat u každého běžného nebo výškově nastavitelného psacího stolu, u kreslicího prkna či laboratorního stolu. Muvman má velký rozsah výškového nastavení.

Jedinečné přednosti muvmana a specifické přínosy variabilního sezení

K výškově nastavitelným pracovním stolům a pracovním deskám jsou v současnosti k mání židle pro polostání resp. polosezení. Nicméně tyto židle jsou často kompromisem - mnoho z nich je nestabilních a má sklony k překlápění, některé jsou pro svou výšku vhodné jen k PC, jiné vás nutí sedět v nepohodlné pozici, další mají omezeně nastavitelnou výšku nebo nepohodlný sedák atd. Tento trend k vyšší využitelnosti výškově nastavitelných pracovních stolů na jedné straně, a existujících sedadel plných kompromisů na druhé straně inspiroval Aeris k vymyšlení Muvmana.

Muvman od firmy aeris prakticky znovuobjevil variabilní sezení v různých výškách. Muvman je unikátní variabilní sedadlo, které se přizpůsobuje každé změně polohy člověka na něm sedícího. Umožňuje pohyb, pohodlí při sezení a flexibilitu v různých výškách nastavitelných od 51 do 84 cm.

Pružná noha Muvmana je naklopena lehce kupředu, což člověka nutí automaticky sedět vzpřímeně, přičemž páteř zaujímá přirozenou „S" křivku. Přitom se páteř může volně pohybovat přes pánev, která směřuje mírně vpřed. Čím výše totiž sedíte, tím více je vaše váha těla přenášena přes vaše nohy na podlahu. Ve zpětné reakci na tuto skutečnost pak člověk sedí na sedadle poněkud více vzadu, a to tím více, čím je sedadlo výše. Aby člověk kompenzoval tuto pozici, zaujímá pak víceméně automaticky pozici „hrbáče" neboli ohýbá páteř dopředu (jako při kyfóze). Protože však pružná noha muvmana je naklápěna kupředu, síly zpětné reakce jsou tím kompenzovány. Tím předcházíme postuře „hrbáče".

Naklopení odpružené nohy muvmana by mělo být vždy nastaveno tak, že když sedíte uprostřed sedáku muvmana ve vámi zvolené výšce, odpočíváte a necítíte při sezení žádné napětí či námahu. Protože každý člověk je jiný, je zapotřebí nastavit Muvmana vždy individuálně tak, aby byla zejména respektována délka nohou a horní části těla, jakož i výška desky pracovního stolu. Na nastavení výšky a naklopení Muvmana může mít také vliv i druh práce, kterou člověk vykonává.

Muvman nabízí průběžné nastavení jeho výšky v rozsahu až 33 cm (mezi 51 až 84 cm), aby poskytoval optimální komfort pro sezení a pohyb v různých polohách. S Muvmanem získáte výhodu neomezeného pohybu při sezení v jakékoliv výšce, a tak můžete ponechat volný průchod vaší přirozené touze po pohybu nesrovnatelně více než při sezení na jakékoliv konvenční židli. A to napomáhá k udržení zdraví a aktivity až do vysokého věku.

Technologie inteligentního sedáku flexzone dovoluje, aby se přední část sedáku přizpůsobovala individuálně a variabilně podle tlaku, který je na ni vyvíjen, a vytvarovala se podle dolní strany stehen osoby na něm sedící. Tato inovativní funkce spolehlivě obstará přenos síly od pánve na sedák, přičemž jí poskytuje adekvátní oporu, a současně umožňuje optimální průtok krve zpět z nohou k srdci. Člověk má příjemný pocit, že může bezpečně sedět, aniž by ho cokoliv tlačilo, přičemž technologie flexzone vůbec poprvé umožňuje, abyste seděli pohodlně a zdravě v jakékoli výšce.

Základní varianta zahrnuje:

 • otočná balanční stolička
 • plynulé nastavení výšky sedadla od 51-84 cm pomocí plynového pístu
 • otočný sedák se automaticky vrací do původní pozice
 • technologie flexzone v sedáku
 • úhel naklápění je cca 5°
 • protiskluzová základna
 • integrovaný úchop na sedáku (madlo pro přenášení)
 • podnož šedá nebo černá
 • pět barev čalounění (černá, šedá, červená, modrá, zelená)
 • nosnost: 120 kg
 • německý výrobek
 • 3 roky záruka

Zaujala Vás balanční stolička Muvman nebo hledáte jiný model? Sortiment sedacího nábytku si můžete prohlédnout v našem e-shopu. Nebo zajděte do naší prodejny K + V Interier v Českých Budějovicích, kde Vám s výběrem rádi poradíme. Kontaktovat nás také můžete na telefonním čísle 608 333 688, nebo emailu sk@kvi.cz.