13. 9. 2021

Firma LD Seating při výrobě čalouněných částí židlí a křesel každoročně zpracuje kilometry velice kvalitních a mnohdy nádherných látek. Vzhledem k designu produktů a navrženému řešení střihů není v jejích silách tento proces udržet jako bezodpadový. Jsou si toho vědomi – a berou tuto věc vážně – také s ohledem na jejich směrování k zero-waste konceptu výroby.

Řešení této situace paradoxně přinesl velmi turbulentní rok 2020, kdy i LD Seating zasáhly následky lockdownu a řešili nedostatek zakázek. V tu chvíli majitelka společnosti Jitka Hurábová zúročila zkušenosti z předešlé krize a našla pro švadleny novou práci. Ze zbytkových kůží a prémiových látek začaly šít tašky, penály, pouzdra a vaky. Větší kusy látek zase našly uplatnění ve stavebnici BLOCK, o které jsme Vám již psali v dřívějších aktualitách. Jde o úplně nový byznys, který má potenciál i do budoucna a který odráží firemní hodnoty společnosti LD Seating: polidšťování kanceláří, rozvíjení kreativity a snahu neplýtvat zdroji.

Veškeré látky použité na tašky, pouzdra i vaky pocházejí z odstřižků a prostřihů, které by bylo možné označit nálepkou „odpad z výroby“. V LD Seating věří, že tyto drobné dárkové předměty budou dělat radost jejich obchodním partnerům a zákazníkům stejně jako jim samým.

Sází nejen na design, ale i na udržitelnost!

Sortiment židlí a křesel firmy LD Seating najdete i v našem e-shopu.